spirulina34.jpg

در فرآورده های قنادی و شکلات

با توجه به اینکه رنـگدانه ها به وفـور در صـنایع قنادی و شکلات سازی استفاده می شود و همچنین در این فرآورده ها به وفـور از تخم مرغ و شیر و قند اسـتفاده می گردد و هر کـدام از این موارد امـکان دارد مورد هجـوم عـوامـل میـکروبی قرار بگیرند لذا استفاده از این جلبک و رنگدانه فیـکوسـیانین با توجـه به خـواص آنتی اکسـیدانی و ضد باکـتـریایی و ضـد قارچی فوق العاده در ایـن فرآورده ها توصیه شده است.

 

در فرآورده های لبنی به عنوان نگهدارنده و غنی ساز

به دلیل وجود خواص ضد باکتریال و ضد قارچی در این جلـبک و همچنین ارزش غذایی فوق العاده آن در فرآورده های لبنی که حرارت بسیار بالا و به مدت طولانی نمی بیـنند استــفاده می گردد .در حالتی که به حـرارت نیاز باشد پس از عمـلیات حرارت دهی و یا هنـگام سرد شدن اسپـیرولینا به آن اضافه می گردد .

 

 spirulina40.jpg

به عنوان نگهدارنده در صنایع گوشتی

از این جلبک در صنایع گوشتی مانند همبرگر ( با نام الک برگر) و همچنین سوسیس و کالباس استفاده می شود . در این فرآورده ها علاوه براستفاده از خواص  ضد باکتریایی و ضد قارچی جلبکجهت افزایش ماندگاری فرآورده های گوشتی با غنی سازی این فرآورده ها استفاده از آن برای افرادی که مایل به دریافت فرآورده های غنی که هم دارای ترکیبات حیوانی  و هم ترکیبات گیاهی می باشد فراهم می شود . قابل ذکر است خواص آنتی اکسیدانی اسپیرولینا مانع فساد چربی و و پروتئینهای فرآورده های گوشتی می شود .

 

در سس و سایر طعم دهنده ها

استفاده از اسـپــیرولـینا در مـواد غذایی پرمـصرفی مـانـند سس در بســیاری از کشــورهای اروپـایی و آمریکایی متداول می باشد. اسپیـرولینا در سس های تـنـد و معمـولی و سـایر طــعم دهنـده ها مانند رب گوجـه فرنگی برای افرادی که می خواهند از خواص معـجزه آسای آن بـهره ببرند در دسترس قرار دارد.

 

در صنایع ماکارونی و بیسکوئیت سازی

از جـمـله فرآورده های غذایی که مورد علاقـه عمـوم مردم بوده و مصـرف بالایی دارد ماکارونی و بیسکوئیت است . با توجـه به تهیه آنها از آرد، سعی بر بالابردن ارزش غذایی آن همیـشه مـد نظر بوده است . ماکارونی و بیسکوئیتهای تهیه شده شده از جلبک اسپیرولینا از نظر خواص تغذیه ای اعم از ویتامین ها و مـواد مـعدنی و پروتئینی نسـبت به محصولات مشابه بسیار غنی خواهد بود.

 

در غلات حجیم شده

یکی از ایرادات غلات حجـیم شده مانند پفک و پاپ کورن پایین بودن ارزش غـذایی آنها در واحـد حجم استفاده بوده و استـفاده از جـلـبک اسپیرولینا در این فرآورده ها باعث افزایـش ارزش تـغذیه ای این مواد غذایی می شود

 

در  سالادها

با توجه به اینکه اکثر سالادها از منابع گیاهی تهیه می شوند و منابع گیاهی مورد استفاده نیز عمدتا از نظر مواد معدنی ، ویتامین و پروتئین دارای غنای مطلوب نمی باشد ، استفاده از جلبک اسپیرولینا برای غنی سازی آنها (به صورت پودر ) توصیه می شود

 

spirulina41.jpg

در مکمل های بدنسازی

با توجه به مقادیر پروتئین بالا (60 - 70 درصد ) و پایین بودن نمک ، چربی و قند آن دسته افرادی که از مکملهای بدنسازی با پروتئین بالا استفاده می کنند ، علاوه بر تامین پروتئین ، از سایر خواص این جلبک نیز بهره خواهند گرفت. 

 

در نوشیدنی ها

با توجه به استفاده از مواد قندی بالا در اکثر نوشیدنیها به عنوان منابـع انرژی و اینکه گاهـا به دلـیل قند بالای آنها مصـرف آنها توصیه نمی شود ، غنی سازی این نوشیدنیها با این جلبک به جای منابع قندی بسیار مفید می باشد. 

 

در غذاهای خانگی

با توجه به خـواص ذکر شده این جلـبک افرادی که عـلاقـه به انواع غذاهای خانـگی(غیر فسـت فودی ) دارند می توانند در منـزل و رسـتـورانها از آن به عنوان افزودنی در سالادها، دوغ، سس ها و همچنین خورشتها اسنفاده کنند و از خواص معجزه آسای آن بهره ببرند .

علاوه بر تمام موارد مصرف ذکر شده در صـنایع غذایی افرادی که علاقه مند به اسـتفاده از این جلبک بـصورت کنسانتره و یا مکـمل های دارویـی می باشند ، می تـوانـند اسپـیرولینا را به صورت قرص یا کپسول استفاده نمایندو از تمام خواص رژیمی ، غذایی و درمانی آن بهره ببرند.